Příznivci rockové hudby se mohou těšit na čtyři velké koncerty, které se v Praze uskuteční na začátku léta. Do české metropole se v létě vydají koncertovat britský zpěvák David Bowie a američtí muzikanti Lenny Kravitz, Carlos Santana a skupina Metallica.
Všechna vystoupení se uskuteční v novém koncertním parku, který do začátku května vznikne na Jižním Městě v Praze. Potvrdil to Robert Porkert z agentury Interkoncerts, která koncerty uspořádá.
Sérii letních koncertů zahájí 23. června v pořadí již třetí české vystoupení britského hudebního novátora Bowieho, který se v Praze zastaví během svého turné Reality. O šest dní později v hlavním městě vystoupí americký kytarista a zpěvák Lenny Kravitz.
Americká skupina Metallica, která se do Prahy vrací po pěti letech, bude v novém koncertním parku vystupovat 1. července. Slavný americký kytarista Carlos Santana se českému publiku poprvé představí 23. července. "Věřím, že to letos není naše poslední slovo," uvedl Porkert.
Některé koncerty se uskuteční v době konání světového fotbalového šampionátu. Organizátoři se proto rozhodli, že 23. června začne Bowieho vystoupení až po skončení zápasu české fotbalové reprezentace s Německem; návštěvníci koncertu je zhlédnou v přímém přenosu. V případě, že by čeští fotbalisté postoupili až do semifinále, mohli by si jejich zápas v přímém přenosu vychutnat zase návštěvníci koncertu kapely Metallica.
Nový koncertní park, ve kterém se koncerty uskuteční, vznikne podle Porkerta na Jižním Městě v místě bývalé skládky a vrakoviště mezi dálnicí D1 a ulicemi Na jelenách a Roztylská. Od dálnice je prostor oddělen bariérou zeminy. Na jejích svazích budou sedadla pro diváky. V areálu, který má pojmout až 50 tisíc lidí, bude až 10 tisíc míst k sezení.
"Byli jsme pod tlakem okolností nuceni hledat nové místo v Praze," říká Porkert. Jeho agentura dříve pořádala velké koncerty pro desetitisíce návštěvníků na Letenské pláni nebo na spartakiádním stadiónu na Strahově. Výhodou nového koncertního parku podle Porkerta bude zejména parkoviště pro několik stovek aut. "Prostor akusticky vyhovuje a neruší obyvatelstvo, které nemá náladu na naše akce," míní promotér.
Pozemky, na nichž se koncertní park rozkládá, si agentura pronajala nejméně na tři roky. Do areálu podle Porkerta investuje přes deset miliónů korun. Provoz parku zahájí 19. května koncert britské skupiny Jethro Tull.

Koncerty v Praze

[*] Březen
12. - Einstürzende Neubauten (Archa), 17. - Maceo Parker (Lucerna Music Bar), 19. - Limp Bizkit (T-Mobile Arena)

[*] Duben
22. - Ibrahim Ferrer (T-Mobile Arena), 27. - David Byrne (Archa)

[*] Květen
17. - Peter Gabriel (T-Mobile Arena), 19. - Jethro Tull (Jižní Město), 25. - Chumbawamba (Roxy)

[*] Červen
16. - Judast Priest (T-Mobile Arena), 23. - David Bowie (Jižní Město)
Zdroj: HN

Související