Hudebním románem by bylo možné nazvat nové album amerického rockového písničkáře Neila Younga Greendale. Deset skladeb vypráví příběh tří generací rodiny Greenů, která žije ve fiktivním provinčním městečku. 

Podobně koncipovaná alba bývala módou zhruba před čtvrt stoletím. Zdálo se, že nadobro zmizela s koncem tzv. progresívního rocku. Vrací-li se dnes Young k pozapomenutému konceptu, bezesporu riskuje. Má to však v povaze: Ačkoli náležel ke generaci hippies, v polovině 70. let nadšeně podpořil punkovou revoltu.

Ačkoli je zapřísáhlým rockerem, v 80. letech si zakoketoval s elektronickou hudbou. Byl označen za otce grunge, což stvrdil společným hraním s kapelou Pearl Jam. Novým albem ale zůstal věrný stylu, který ho proslavil - rockovému písničkářství, ovlivněnému americkou hudební tradicí. V textech pak míří - nikoli prvoplánově - k ekologii či globalizaci. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.