Electro World chystá v Brně přímý souboj s Datartem

Letos na podzim by měli poprvé zákazníci zamířit do obří prodejny elektroniky Electro World v brněnské největší nákupní zóně Shopping Park u dálnice D2. Přitom v těsné blízkosti Electro Worldu už nyní působí další prodejce elektrozboží, společnost Datart, a odborníci předpokládají, že přímý konkurenční boj obou společností způsobí prudký pokles cen.
První obchod Electro World na Moravě bude v Shopping Parku, který vlastní švédský nábytkářský koncern Ikea, mít asi čtyři tisíce metrů čtverečních a stavba haly už začala. Společnost Electro Word také oznámila, že uplatní stejný cenový model jako při otevření prvního svého obchodu v Praze-Zličíně loni v říjnu. Otevření obchodu, který nabízel do vyprodání zásob extrémně levnou elektroniku, přitom provázelo stanování zákazníků v noci před obchodem, ucpané příjezdové silnice, obrovské fronty a bitky mezi zákazníky.
"To se dá předpokládat i při otevření obchodu v Brně, nízké ceny a reklama určitě přilákají lidi z celé Moravy," řekl Milan Navrátil z poradenské společnosti Ikaros, zabývající se spotřebitelskými trendy.
"Přímá konkurence Electro Worldu a Datartu může vést k dalšímu poklesu cen. To může vést k problémům u menších prodejců elektroniky, a to nejenom v Brně, ale i v dalších městech v okolí centra," dodal Navrátil.
Podle mluvčího společnosti Datart Pavla Slámy se firma připravovala na příchod konkurence delší dobu. "Je naprosto logické, že si naše konkurence zvolila jedno z nejlepších obchodních míst v Brně. Když se budou v areálu nacházet dva silní prodejci elektroniky, upřednostní zákazník toto místo při nákupu zmíněného sortimentu," míní Sláma. Podle něj Datart denně kontroluje ceny konkurenčních prodejců. V případě, že konkurence nabízí výrobek za cenu nižší, okamžitě snižuje svoji maloobchodní cenu.
Příchod Electro Worldu do brněnského Shopping Parku, kde kromě Ikea a Datartu je ještě hypermarket Tesco, ještě zkomplikuje dopravní situaci na dálnici D2. Už nyní totiž místo vjezdu do parku označují policisté za jeden z nejzatíženějších úseků na jihu Moravy.

Související