O prosperitě či živoření nekomerčních galerií, které se orientují na současné umění, rozhodují města. Radnice, které výstavní síně podporují, své štědrosti nelitují. 

Budoucnost ústecké Galerie Emila Filly - jediné nekomerční instituce v regionu - se ještě nedávno zdála nejistá. Krajský úřad ji k 1. lednu 2003 vypověděl z prostor na Mírovém náměstí, kde sídlila od roku 1985. Nové působiště se však našlo rychle, a to hned na dvou adresách. Výstavní síň, ale i depozitáře, dočasně nabídlo Městské muzeum, komorní prostor poskytla Fakulta užitého umění a designu. "Univerzitní prostor můžeme využívat dlouhodobě, bude sloužit především mladým umělcům s vyhraněným programem," plánuje člen správní rady ústecké galerie Michal Koleček.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.