Do labyrintu chodeb, sálů a chodbiček krumlovského Centra Egona Schieleho zavede návštěvníky velká výstava grafik Salvadora Dalího. Unikátní soubor, nazvaný podle slavné surrealistické stati Dobytí iracionálna, představuje pět stovek grafických prací převážně ze soukromých sbírek.

Obdivovatelé Salvadora Dalího, kteří znají především jeho surrealistické olejomalby ze 30. let, budou výstavou překvapeni. Barevné grafiky malíře, který proslul extravagantností, jsou totiž také jemné, melancholické a některé jeho ilustrace, například k opernímu libretu Carmen, lze bez ostychu označit za půvabné.

Kdyby se tu a tam neobjevily "rozteklé hodiny", berle podepírající části těla, rybí hlavy či sloni na pavoučích nohách (tedy jakési Dalího poznávací znamení), možná by se nejeden návštěvník cítil podveden.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.