Studiový prostor pražského Divadla Kolowrat je maličký a obě operní aktovky z pera Jana Klusáka, které tam měly ve čtvrtek premiéru, jsou mu ušity na míru. Podtrhují svou poetikou i nastudováním pocit jakoby téměř soukromé produkce, zábavy pro uzavřenou společnost. 

Zpráva pro akademii se hraje po několika letech v obnoveném nastudování. Kafkovská předloha dává komorní operní grotesce o polidštěném opičákovi širší, trochu mrazivý podtext.

Smát se rozhodně není čemu, tenoristův monolog je spíše nemilosrdným zrcadlem lidské společnosti.

Skladatel zvolil pro převažující sólový zpěv expresívnější melodické prostředky a navozený dojem osciluje mezi ironií a dekadentní pachutí. Kostým, nezakrytě protagonistovi "monodramatu" dávající podobu popové hvězdy Michaela Jacksona, to zvýrazňuje.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.