www.ihned.cz/marek

Letos v lednu si zvolili Němci Miss Německa. O několik měsíců má soutěž o nejkrásnější dívku země skandální dohru. Úřadující 24letá královna krásy Katrin Wrobelová se totiž svého postu zřekla a chce korunku vrátit.

Původem zubní technička byla svým vítězstvím v soutěži doslova šokována. Nyní ale přišlo vystřízlivění. Královna krásy si stěžuje, že smlouva, kterou jako Miss Německa podepsala, je doslova prošpikována podmínkami, které sama označuje za nemravné.

Podivná smlouva a chybějící dar

Kamenem úrazu se stala smlouva s Miss Germany Corporation, která celý ceremoniál již 42 let organizuje. Vítězce totiž po dobu úřadování zakazuje nejen například pózovat nahá před objektivem kamery, ale také vdát se. Sama Katrin Wrobelová nic takového přitom v plánu nemá. Zakázání svatby jí však přijde nemorální. Miss Germany Corporation se však brání, že pravidla, která na sebe vítězka podpisem vzala, platí celosvětově.

Nyní již bývalá Miss Německa je rozlícena i další skutečností. Při svém prvenství dostala jako vítězka darem vůz Ford Fiesta - ten ale do dnešního dne nedostala do užívání. A tak příliš nevyužije faktu, že ráda vaří a také opravuje právě auta.

Hvězdná kariéra na televizní obrazovce

Z vítězství Katrin Wrobelová tedy příliš nezískala. Na vlastních nohou podle svých slov stojí jen díky tomu, že jí stále přicházejí nabídky z televize či modelingu. V současné době královna krásy spolupracuje se soukromou televizní stanicí Kabel 1.

V tamní znovuobnovené soutěžní hře "Kolo štěstí" otáčí na tabuli písmenka. Nejkrásnější dívka Německa tak nahradila slavná jména jako Maren Gilzerová nebo Sonya Krausová. Natočená série soutěže by se měla začít vysílat počátkem podzimu. Nabídky, které se kontroverzní Miss zřejmě jen pohrnou, chce podle vlastních slov využít.

Německo našlo náhradní Miss velmi rychle

Odřeknutí vítězství zubní techničce znemožnilo účast na světové soutěži Miss World, která se uskuteční 30. listopadu v Nigérii. Aby se Německo neznemožnilo, zvolilo náhradní řešení a do soutěže vyšle první vicemiss Simone Wolf-Reinfurtovou. Stejné klauzule, kvůli kterým se Wrobelová tolik rozčilovala, jsou ve smlouvě pro "novou" Miss rovněž obsaženy. Wolf-Reinfurtová je ale bez potíží akceptuje. Její šance jsou podle německého tisku docela dobré. Zvláště proto, že Miss Belgie, Dánska, Norska a Francie odřekly svou účast jako protest proti situaci, která v Nigérii panuje.

Související