Každých pět let se v německém Kasselu koná velká přehlídka, která se snaží zmapovat nejaktuálnější tendence výtvarného umění světa. Přehlídka trvá vždy rovných sto dní. Její charakter stvrzuje i název - Dokumenta. 

Tradice byla položena v roce 1955. Od té doby v Kasselu představovali svoji tvorbu například Henry Moor, Max Bill, Christo, Claes Oldenburg, Roy Lichtenstein, Richard Serra, Joseph Beuys, Bruce Nauman, Ilja Kabakov a další umělci, jejichž díla jsou dnes už považována za téměř klasická. Dokumenta na mnoha místech Kasselu také zanechala faktické stopy v podobě plastik či objektů.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.