Americká rockerka a básnířka Patti Smith patří bezesporu mezi nejvýznamnější představitele takzvané nové vlny konce sedmdesátých let. I když tehdy vydala pouhá čtyři alba, stala se z ní žijící legenda.

Na scénu se poté krátce vrátila v roce 1988, ale na svou koncertní kariéru navázala v plné síle až v druhé polovině devadesátých let po smrti svého manžela Freda Smithe. Nyní svoji tvorbu bilancuje na dvojkompaktu Land (1975 - 2002), které přináší nejen největší hity, ale také celou řadu lákavých rarit. 

První disk otvírá u nás asi její nejslavnější skladba Dancing Barefoot, kterou v roce 1979 napsala společně se svým basistou Ivanem Kralem.

Poněkud překvapivě se tu hned vzápětí objevuje deklamační Babelogue, kterou ovšem lze brát spíš jako předehru k oslavné hymně k poctě Jimiho Hendrixe Rock'n'roll Nigger. Nechybí zde pochopitelně ani kontroverzní Gloria z debutového alba Horses či megahitovka Because The Night. Na ní se podílel rovněž Bruce Springsteen.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.