Česko-americký skladatel Petr Kotík, který se v ČR naposledy uvedl v rámci Pražského jara skladbou Dopisy Olze, stál u zrodu neobvyklého projektu - Ostravských dnů nové hudby. Jejich první ročník začíná v severomoravské metropoli dnes a potrvá až do 1. září.

Akci Kotík se svými spolupracovníky rozdělil na dvě části: Letní institut pro skladatele a interprety a Šestidenní hudební festival. Během prvních dvou týdnů by měla zhruba třicítka převážně mladých skladatelů z celého světa diskutovat o otázkách vážících se k soudobé hudbě a analyzovat skladby tohoto žánru. "Soudě podle zaslaných partitur, na jejichž základě jsme studenty vybírali, musím konstatovat, že se všichni jeví velmi pozitivně a nadějně," říká Kotík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.