"Já už se z těch Karlových Varů zblázním!" slyším v telefonu rozčilený hlas paní v informacích na autobusovém nádraží. A hned spustí časy odjezdů. "Dostanu se do autobusu, když nemám místenku?" ptám se. "To já nevím, on je tam nějaký festival."

Festival v Karlových Varech skutečně byl. Filmový, mezinárodní a v pořadí třicátý šestý. Během deseti dnů se na něm promítalo více než 250 filmů ze 42 zemí. Za nimi přijelo různými dopravními prostředky, podle toho, jak vážený host jste byl, téměř devět tisíc festivalových návštěvníků. Z nich bylo téměř pět tisíc mladých přátel filmu zvaných baťůžkáři. Letadlem, někdy i soukromým, nebo oficiálními vozy značky Mercedes nebo Octavia pro změnu nepřijelo pět očekávaných hostů, jako třeba oscarový herec Michael Caine nebo oscarový režisér Bruce Beresford. Oba si do Karlových Varů měli odskočit z Londýna, kde chtěli natáčet historický film Boswell for the Defense. Německý producent se však na poslední chvíli rozhodl, že na jejich film nedá peníze. Takže pánové nepřiletěli do Londýna a tím pádem ani do Karlových Varů. Ostatním plánovaným hvězdám a hvězdičkám jejich plány nikdo neměnil, tak přijet mohly.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.