Správa Pražského hradu pořádá tradičně v dubnu hudební recitál, na který zve proslulé instrumentalisty s originálním a v České republice dosud nehraným programem. Tento dramaturgický cyklus byl zahájen roku 1996 vystoupením fenomenálního houslisty Gidona Kremera, který ve Španělském sále hrál "nové" argentinské tango Astora Piazzoly. O rok později koncertoval na Hradě domácí hudebník světového věhlasu, klavírista Ivan Moravec. Následovali britský klavírista John Lill (1998) a freejazzový excentrik Cecil Taylor (1999). Zatím posledním z hvězdné "dubnové kavalerie" byl nizozemský violoncellista Pieter Wispelwey.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.