Režisér Francis Ford Coppola se rozhodl na letošním filmovém festivalu v Cannes v květnu představit novou verzi jednoho ze svých nejlepších snímků Apokalypsa (Apocalypse Now). Inovovaná podoba tohoto protiválečného snímku z roku 1979 má o téměř hodinu delší stopáž (celkově tedy 3 hodiny 17 minut). Coppola v ní nejen použil záběry vynechané při původním střihu, ale zamíchal kompletně se všemi scénami. "Je to sice o padesát tři minuty delší," říká režisér, "zároveň tak ale zřetelněji vyniká téma filmu. Je to prostě více vzrušující, občas zábavnější a více romantický film." Vzhledem k tomu, že původní verze byla ze strany kritiků napadána kvůli zašmodrchanému ději, neukázněnému režijnímu stylu a pochmurnému zakončení, mohlo by jít skutečně o změny k lepšímu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.