Světová přehlídka výtvarného umění Biennale v Benátkách, která o víkendu začala již po devětačtyřicáté, vstoupila do nového tisíciletí s novou ideou a za velkého návštěvnického zájmu.

Během prvního dne navštívily výstavní pavilóny umístěné v prostorách bývalých doků nazývaných Arsenale či v komplexu Giardini na čtyři tisíce zájemců, což je téměř dvojnásobně více než před dvěma lety. Mottem letošního bienále je Platea dell'umanita (Zázemí humanity). Heslo podle ředitele přehlídky Haralda Szeemanna pojmenovává snahu reprezentovat světovou identitu bez toho, aniž by se klasifikoval umělecký styl či nacionalita vystavovaných děl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.