Bohemians dostávají novou příležitost

PRAHA (ČTI) - Grémium klubů I. ligy na včerejším zasedání rozhodlo, že nedohrané utkání 12. kola mezi Bohemians a Jabloncem se bude opakovat. Učinilo tak na základě veřejného hlasování, kdy každý ze zástupců oddílů vyjádřil svůj názor. Hlasování skončilo v poměru 10:3 ve prospěch opakování zápasu, čtyři zástupci se zdrželi a mezi nimi byli i funkcionáři obou zainteresovaných klubů Bohemians a Jablonce. Pokud se Jablonec vzdá možnosti odvolání, odehraje se utkání v náhradním termínu, o kterém rozhodne Sportovně technická komise ČMFS. Jablonec se zavázal rozhodnutí o svém odvolání sdělit ČMFS do dneška do 12 hodin.

"Fotbal by se měl hrát hlavně na hřišti a v tomto duchu rozhodlo i grémium," uvedl sekretář grémia prvoligových klubů Ivo Lubas a dodal, že rozhodnutí komise svědčí o tom, že ligové kluby mají zájem na tom, aby vztahy mezi oddíly byly korektní a opravdu se rozhodovalo o výsledcích na hrací ploše. Utkání, pokud k němu dojde, by se mělo odehrát ještě v podzimní části I. ligy a jediným termínem, který přichází v úvahu, je 27. listopad a sehraje se pravděpodobně v Děčíně. Utkání Bohemians - Jablonec ukončil rozhodčí Wencl v 62. minutě za stavu 1:0 pro domácí z důvodu zranění brankáře Jablonce Jánoše dělobuchem vhozeným ze sektoru domácích fanoušků. Vzhledem k tomu, že již ve 41. minutě utkání musel být ošetřován brankář domácích Vojnar, rozhodčí Wencl musel po druhém incidentu utkání předčasně ukončit.

[*] Odvolací a revizní komise Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) včera projednala odvolání proti trestu za odmítnutí dopinkové kontroly po zápase s Teplicemi hráče Bohemians Výravského a funkcionářů klubu Laciny, Smrčka a klubu Bohemians Praha, a zamítla je. Toto rozhodmutí je už konečné.