Dobrý večer, milí diváci, tak je to tu zase! Těšili jste se? Zase nás čeká fantastická show plná proměn, skvělé muziky a neuvěřitelných kostýmů. Tentokrát jsme ale průběh večera trochu upravili. Pořád je to Tvář, co má známý hlas, ale protože máme po volbách, přepneme na vysokou politiku.

To si nemyslete, tam je to taky divadlo a karaoke. A všichni se někdy bojíme, co zase předvedou. (smích publika)

Ale to bychom nebyli my, abychom si nepřipravili nějaké speciální číslo. Pro jeho účastníky půjdeme až na Hrad, protože se udělovaly metály a sešli se tam nejlepší komici.

Když jsme tam mezi oceněnými viděli Helenku Vondráčkovou a Luďka Sobotu, hned jsme si řekli, že musíme scénu udělat podle jejich společného filmu Jen ho nechte, ať se bojí. Je to výborná komedie, určitě jste ji taky někdy viděli v sobotu dopoledne, když jste se dávali dohromady po mejdanu. (smích a potlesk publika)

Režie téhle scénky se ujme osobně Zdeněk Troška. Takže se vážně hodně nasmějeme, ale to uvidíte až na konci. Protože teď nás čeká první proměna. Manažer kapely Argema Mirek Rozner se nám převlékl za experta strany SPD na kulturu. (předěl a střih na předtočený rozhovor)

Moderátor: Mirku, ahoooj!

Mirek: Ahoooj.

Moderátor: My si všichni z předvolebních debat pamatujeme, jak ti to před kamerou jde. Těšil ses na dnešní vystoupení?

Mirek: Určitě, možná s tebou tak úplně nesouhlasím.

Moderátor: Počkej, teď jsem se ztratil, tak těšil ses, nebo ses netěšil?

Mirek: No, tak teď úplně přesně nevím na to odpověď, to se přiznám.

Moderátor: Aha. A přišli tě na trénink podpořit kluci z kapely?

Mirek: Nechci se do toho zabrušovat, abych se pak z toho musel nějak vybrušovat.

Moderátor: Mirku, radši běž do našeho kouzelného výtahu.

(Otáčí se na kameru.) Než Mirek zjistí, že je ve špatném výtahu, prozradím vám malé tajemství. My jsme tu měli v zákulisí takovou malou bitku.

Úplně poprvé se nám stalo, že několik účastníků chtělo stejné role. Šéfem sněmovny chtěli být hned tři, velký hit jsou i bezpečnost a zahraničí. Soutěžící Tomio chtěl navíc ukázat, jak se krotí média, a vyhrožoval, že jestli mu to neumožníme, tak nás všechny zavře. A hned několik lidí by se rádo převléklo za ruského prezidenta Putina.

(Do studia přibíhá žena s vyděšeným výrazem.) Moderátor: Počkejte, sem nemůžete, my tu natáčíme.

Žena: Migranti! Všude jsou tu migranti! Na vlastní oči jsem viděla, jak utíkají z autobusu!

Moderátor: Počkejte, nepanikařte, zhluboka dýchejte. Kdo vůbec jste?

Žena: Vy jste mě nepoznal? Já jsem Mirkova stranická kolegyně, nová poslankyně Levová. Tak kde máte ty migranty z autobusu?

Moderátor: To byl jenom komparz do tanečního čísla na motivy Village People. Copak jste neviděla tu indiánskou čelenku?

Žena: Heleďte se, já jsem z vesnice a tam takhle rozhodně nikdo nevypadá. Vy mi určitě lžete, ale já vám to tady obrátím vzhůru nohama a běda, jak najdu jednoho jediného migranta! Snad vím, co jsem viděla na vlastní oči!

Moderátor: Nechtěla byste se podívat za Mirkem? Akorát jste se minuli, před chvilkou odjel výtahem. (Žena za výkřiků o migrantech odchází.)

U čeho jsme to skončili? Aha, u té rvačky o role. Nakonec to spravedlivě vyřešila naše ruleta. Udělali jsme si tu zkrátka takovou losovačku, aby se na každého dostalo. (Slyšitelné bušení z výtahu. Moderátor odchází mimo záběr.) Já to říkám pořád, nepleťte si ty výtahy. Tenhle je nákladní a nefunguje, kouzelný výtah na proměny je ten menší vedle! (Moderátor se vrací zpátky k divákům.) My je teď zkusíme nějak vysvobodit a vy se zatím podívejte na to slíbené speciální číslo s exkluzivními hosty z Pražského hradu. Vybrali jsme jednu písničku z Helenčina repertoáru a udělali z ní sborové vystoupení.

Zůstaňte proto u obrazovek a nikam neodcházejte, protože po reklamě přijde skupina zemanovců s hitem Svou partu přátel ještě naštěstí mám.