Sklady a výrobní haly jsou rekordně obsazené

O pronájem průmyslových nemovitostí je v Česku enormní zájem, což dokládají i nejnovější statistiky poradenské firmy 108 Agency. V tuzemsku bylo na konci září volných necelých čtvrt milionu metrů čtverečních moderních skladů a výrobních hal, což odpovídá 3,7 procenta z celkových z 6,71 milionu metrů čtverečních těchto prostor. V reakci na tento trend meziročně vzrostlo nájemné v průměru o pět procent. Developeři si proto více věří a častěji staví nové haly spekulativně, tedy bez předem známého nájemce.

Retail Park v Mostě změnil vlastníka

Dánský developer TK Development prodal za nezveřejněnou částku Retail Park Most. Novým vlastníkem nemovitosti na okraji tohoto severočeského města se stal Focus Estate Fund. Jedná se o investiční fond s centrálou v ukrajinském Kyjevě, jenž dříve koupil také po jednom nákupním parku v Ostravě a v polském městě Sandoměř. Nájemci mosteckého nákupního parku jsou Sportisimo, Auto Kelly, Breno nebo Pet Shop.

Skoro čtvrt miliardy na sociální bydlení

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 743 milionů korun na podporu sociálního bydlení v regionech. Příští měsíc resort plánuje vyhlásit další výzvy na sociální bydlení, kde bude finanční objem dotace zhruba dvě miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj.