Česká společnost Zall Letov Simulátory je tradičním výrobcem leteckých simulátorů. Dodala jich už přes 500 do více než třiceti zemí po celém světě. Do jednoho z nich mohou v průběhu letošního MSV v Brně zasednout i návštěvníci výstaviště.

"Ve spolupráci s partnerskou společností Zall JIHLAVAN airplanes spol. s r.o., a s laskavou podporou společnosti Česká inovace o.p.s., která nám poskytla výstavní prostor v pavilonu Z, představujeme v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně letecký simulátor SL 600," říká Martin Prachař z vystavovatelské firmy Zall Letov Simulátory.

Základem pro vývoj simulátoru byl letoun SK 600 SKYLEADER, celokovový ultralehký dolnoplošník, který se společnost Zall Letov Simulátory rozhodla představit jakožto unikátní projekt pohyblivého simulátoru ultralehkých letadel. Ten totiž v této kategorii nemá svým technickým řešením ve světě obdoby a konkurenci.

"Tento simulátor nabízíme pro výcvik pilotů ultralehkých letadel v leteckých školách, kde prostřednictvím instruktorského stanoviště a tabletu je možné navodit nejrůznější situace, které mohou pilota při letu potkat, například náhlou změnu počasí, turbulence, výpadek motoru, navigační lety a podobně, a to vše v bezpečí na zemi v kokpitu simulátoru," vysvětluje Prachař a upřesňuje. "Dosud jsme byli zvyklí na letecké simulátory pro piloty velkých dopravních letadel, ale v současné době se simulátory prosazují stále více i v leteckých školách menších a malých letadel. Cílem je samozřejmě co největší bezpečnost a kvalita výcviku, neboť štěstí přeje připraveným!

Výrobní program společnost Zall Letov Simulátory zahrnuje rovněž špičkové sofistikované simulátory osobních a nákladních automobilů pro hasiče, policii, sanitní vozy a ostatní vozidla integrovaného záchranného systému.

A s jakými záměry přijeli zástupci firmy Zall Letov Simulátory na letošní MSV? "Rádi bychom zde na veletrhu také navázali spolupráci s výzkumnými institucemi a vysokými školami i s odborníky z letectví a příbuzných oborů," uzavírá Prachař.