Společnost Foxconn 4Tech na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představuje svá řešení realizace vize digitálních továren, která je založená na industriálním IoT a iniciativě Průmyslu 4.0. Výrobním podnikům tak poskytuje bezstarostnou možnost vyrovnat se s narůstající komplexností a složitostí výrobních prostředí.

"Aby se podniky mohly stát flexibilnějšími a úspěšnějšími, potřebují přesné informace v reálném čase," informuje Jiří Krátký, komerční ředitel Foxconn 4Tech, a dále vysvětluje. "Prostřednictvím řešení Foxconn 4Tech mohou výrobní firmy připojit svá současná zařízení, sklady, procesy a stroje k inteligentním systémům, které efektivně a rychle analyzují data s využitím umělé inteligence a industriálního internetu věcí a vytěžené informace použijí k efektivnější automatizaci a řízení. Lze tak zvýšit flexibilitu výroby a zároveň snižovat náklady."

Foxconn 4Tech v Brně prezentuje výrobním společnostem následující komplexní řešení:

  • Systémy - MES (Manufacturing Execution System) a WMS (Warehouse Management System) a jejich integraci s byznys analýzou a navazujícími systémy.
  • Vlastní Data Science & Business Intelligence umožňující vytvořit most mezi světy průmyslu a datové analýzy. V plné síle ukazuje prediktivní analytiku pro Průmysl 4.0 a způsoby, jak ji efektivně využít pro optimalizaci výroby. Příkladem je Foxconn 4Tech Power Monitoring a Management Solution pro měření, analýzu a optimalizaci spotřeby energie v továrnách.
  • Transformace a integrace Průmyslu 4.0 - stand-alone řešení jsou věcí minulosti. Moderní výrobny dnes budují unikátní síť zahrnující průmyslovou automatizaci, IT řešení, energetiku a mobilitu technologií.
  • Praktické využití řešení je demonstrováno na reálné robotické expozici v pavilonu C na stánku Foxconn 4Tech.

Podle analytiků provede do roku 2020 renovaci svých klíčových systémů do podoby stabilních základů pro Průmysl 4.0 na 50 procent společností. Tím budou moci převést své procesy a výrobní zařízení na standardizovanou platformu a zvýšit počet interakcí se zákazníky až o pětinu: "Zaměřujeme se na pokročilá řešení pro výrobní firmy s využitím našich systémů s prvky umělé inteligence a pokročilé prediktivní analýzy. Naším cílem je pomoci firmám zvýšit jejich hodnotu prostřednictvím zlepšování kvality jejich výroby, optimalizací nákladů a zlepšením procesů tak, aby svým zákazníkům mohly nabídnout vyšší kvalitu, větší výrobní flexibilitu a kratší dodací lhůty," říká Jiří Krátký.