A rovnou se jedná o fitness pro firmy! Možná se ptáte, co fitness pro firmy vlastně znamená. Zajímalo to i nás, a tak jsme se ve stánku takto označeném zastavili. Stojí na volné ploše mezi pavilony F a P a i svým pojetím se jako fitko opravdu tváří. Po našem dotazu se nás ujal marketingový manažer Tomáš Kápl - a ukázalo se, že jde o firmu Asseco Solutions. Přesto prý o fitness jde.

"Stejně jako v našich osobních životech chceme být zdraví, výkonní a šťastní, tak to samé chceme po společnostech, pro které pracujeme a ve kterých trávíme většinu svého času," vysvětluje mladý manažer. "Abychom dosáhli tohoto blaženého stavu, musíme pro to něco dělat: chodíme do posilovny, zdravě jíme, dodržujeme životosprávu. Zkrátka život, který žijeme, nám není lhostejný."

"Stejný princip platí i pro firmy. Pokud má firma prosperovat a zaměstnanci mají být spokojeni, pak musí být podnik v dobré kondici!" Pátrám v paměti, zda to platí i pro naši firmu, ale musím se soustředit na další informace. "Každá zdravá firma dbá na efektivní a funkční procesy," pokračuje Tomáš Kápl, "dbá i na optimalizaci nákladů, plánování výroby s minimem zásob a jiné. Přesně toto FITNESS PRO FIRMY od Asseco Solutions řeší. V Asseco Solutions jsme trenéři, kteří vědí, jak procesy správně nastavit, dostat firmu do kondice a nasměrovat ji k růstu. K tomu samozřejmě pomáhají naše informační systémy HELIOS, o čemž se mohou návštěvníci mezinárodního strojírenského veletrhu přesvědčit na našem stánku FITNESS PRO FIRMY umístěném na volné ploše mezi pavilony Z, P a F."

Příliš jsem si tedy nezacvičil, nicméně se sympatickým osazenstvem fitness stánku nelze než souhlasit, stejně jako s tím, že jak software HELIOS, tak další jejich produkty na strojírenský veletrh patří. A paralela s posilovnou není vůbec sci-fi.