Česká republika letos prožívá nevídaný ekonomický boom. Nezaměstnanost je na historických minimech a firmy chtějí dále expandovat. Přesto existují společnosti, které se již dívají do budoucna. Takové firmy vědí, že jediné, co chrání jejich prosperitu ve všech fázích ekonomického cyklu, je investice do kvalitních vztahů. Partnerství se všemi zainteresovanými stranami - od zaměstnanců a dodavatelů přes zákazníky, investory až po konkurenty - začíná být klíčovou hodnotou pro čím dál více firem, a to v touze zabezpečit si přístup k inovacím a trvalou udržitelnost.

Záměr podporovat spolupráci firem, které se hlásí ke kvalitě, byl hlavní myšlenkou i pro TÜV SÜD Czech, která letos spustila již pátý ročník strategického partnerství pro účastníky brněnského Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letošní projekt Společně sklidíme úspěch navazuje na úspěšné minulé ročníky Kvalita přináší ovoce (2013) a další tři. Loni se do strategického partnerství na podporu kvality zapojilo celkem 34 společností, což byl o více než polovinu vyšší počet než v prvním ročníku 2013. Mezi firmami, které loni potvrdily účast, byly například ABB, Arcelor Mittal Ostrava, Raiffeisenbank, Siemens či Tecnimetal CZ.

I letos TÜV SÜD Czech pokračuje ve spolupráci s partnerem Vitaminátor (český výrobce ovocných moštů). Tato firma přináší od roku 1993 to nejčerstvější a nejlepší z českých sadů pro zdraví svých zákazníků - a v rámci partnerství Společně sklidíme úspěch i pro zdraví a občerstvení účastníků MSV 2017. Ano - zelená jablka s šestiúhelníkem TÜV na některých stáncích jsou toho dokladem.

Dnes, kdy Česká republika a firmy zde aktivní mají před sebou výzvy jako globalizace versus lokalizace, přesun těžiště globální ekonomiky do Asie, dostupnost kvalitní pracovní síly či kyberbezpečnost, je otázka, jak uspět díky spolupráci, více než aktuální. Spolupráce sama o sobě ale problémy neřeší; aby fungovala, musí být ukotvená v pevných společných hodnotách. TÜV SÜD Czech věří, že hodnoty jako kvalita, bezpečnost a inovace spojují to nejlepší z českého průmyslu. Proto je TÜV SÜD Czech odhodlána pokračovat v projektu na podporu kvality i strategických partnerství i v následujících letech.

Více na www.tuv-sud.cz/kvalita