Na Mezinárodním strojírenském veletrhu se neprezentují pouze velké společnosti. Z Polska do Brna zavítala rodinná firma Pneumat System, výrobce a distributor pneumatických systémů. Její stánek najdete v pavilonu V na stánku 122.

"Pneumat Systems má deset poboček po celém Polsku, obchodujeme i s Německem. Teď bychom rádi oslovili i český a slovenský trh. Tento veletrh bereme jako příležitost najít v Čechách dobré obchodní partnery, a případně zde pak založit pobočku," říká o plánech přímo na stánku nový ředitel a syn zakladatele společnosti, Dariusz Pachura a dodává, že kromě přeprodeje mají také vlastní výrobu pneumatických systémů.

Zákazníci této polské firmy se rekrutují z řady mnoha průmyslových odvětví, automobilový samozřejmě nevyjímaje. "Máme ve Wroclavi velký sklad, kde je uskladněno více než sto tisíc kusů zboží. Jsme ale schopni cokoliv expedovat do dvaceti čtyř hodin prakticky kamkoli," doplňuje technický manažer Kamil Baryń.

Pneumat Systems funguje v Polsku již jednačtyřicet let. "Můj tatínek v roce 1976 vyhrál nějaké peníze v loterii a rozhodl se, že je investuje do vlastního podniku. Od té doby jsme vyrostli, jsme jedním z největších polských hráčů na trhu s pneumatickými systémy, ale zachováváme si stále ráz rodinné firmy, i když už máme více než tisícovku zaměstnanců," podotýká na závěr Dariusz Pachura.