Moderní informační systém pro lakovací linky inSight, který zabezpečuje management veškerých potřebných průmyslových dat z výrobních procesů. To je novinka, kterou na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně na svém stánku prezentuje společnost Surfin Technology.

"Software inSight tvoří tři základní sekce. První z nich obsahuje moduly pro správu uživatelských účtů, management produktů, historii výroby a v neposlední řadě také správu receptur. Tzv. inSight techControl představuje vizualizační software pro obsluhu konkrétního pracoviště výrobního procesu, umožňuje efektivně řídit výrobní vstupy a výstupy a součástí je i systém navěšování pomocí LED signalizace," představil software vedoucí oddělení technologií Petr Donabauer s tím, že třetí část se zaměřuje na zvyšování kvality a produktivity výrobního procesu, k čemuž slouží profesionální vizualizační software pro ovládání, konfiguraci a monitoring průmyslových technologií lakovacích linek včetně možnosti vzdáleného přístupu z libovolného zařízení.

Práškové barvy jsou všude kolem nás

Bílé spotřebiče v domácnosti, radiátory nebo některé díly do aut. To všechno a ještě mnohem více je výsledkem úprav práškovými barvami. Tato forma povrchové úpravy je v porovnání s mokrými barvami více efektivní. Nevyužívají se rozpouštědla, nevznikají žádné emise a možnost recyklace odpadového prášku vede z více než 95 % k jeho opětovnému využití. Metoda navíc umožňuje nekonečně mnoho kombinací barev, textury, tloušťky a vzhledu povrchu. Výsledkem jsou kvalitní produkty s minimálním dopadem na životní prostředí.

Decoral system

Společnost Surfin Technology se už několik let zabývá i speciální povrchovou úpravou materiálů nazývanou Decoral system. "Tato technologie nejmodernější kvality umožňuje velmi precizně produkovat žilkování dřeva, mramor, žulu a nejabstraktnější 3D design, používáme ji k dekoru oken, dveří nebo vnitřků bazénů," přibližuje Petr Donabauer.

Surfin Technology vznikla v roce 1992, je významným dodavatelem práškových a mokrých barev a technologických celků pro otryskávání a lakování a na českém a slovenském trhu zastupuje několik významných zahraničních firem, které jsou špičkami v této oblasti.