Trigema dokončila činžovní dům, byty jsou už prodané

Developerská firma Trigema zkolaudovala bytový projekt v pražských Letňanech. Prodáno je až na jeden všech jeho 75 bytů v novostavbě v Chlebovické ulici. Poptávka po bydlení ve 14podlažním domě předčila očekávání investora.

Stavbu roku získala vzducholoď Gulliver

Vzducholoď Gulliver, stavba umístěná nad industriální budovou Centra Dox v Praze 7, dostala cenu Stavba roku 2017. Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě ocenila návrh a provedení 42 metrů dlouhé a 10 metrů široké vzducholodi. Autorem architektonického návrhu stavby je Martin Rajniš.

Největší český outlet otevře na jaře 2018

Nové outletové centrum nedaleko pražského letiště zahájí provoz 26. dubna 2018. Otevření projektu s názvem Prague The Style Outlets se už několikrát odložilo. Obchodní centrum nabídne zpočátku 115 prodejen, později plánuje investor jejich počet rozšířit na 190. Zákazníky bude lákat na luxusní módní značky. Outletové centrum je společným projektem tuzemské firmy The Prague Outlet a mezinárodní společnosti Neinver, která je druhým nejvýznamnějším provozovatelem outletových center v Evropě a největším ve Španělsku i v Polsku. Investice do stavby podle firem přesáhla 70 milionů eur (v přepočtu 1,8 miliardy korun).