Po volbách budu dbát na to, aby nová vláda, ať bude vypadat jakkoli, neztratila při formulování vládního programu ze zřetele jednu věc: Rakousko má i v budoucnu zůstat zemí v srdci Evropské unie.

Alexander Van der Bellen
Rakouský prezident k volbám, které se budou konat v polovině října.

 

Je třeba říct, že prasata mají tendenci s příchodem zimy migrovat. Předtím než k tomu dojde, chceme tuto populaci odlovit.

Marian Jurečka
Ministr zemědělství oznámil záměr zlikvidovat populaci divočáků v ohnisku afrického moru na Zlínsku do příchodu zimy.

 

Naprostou skutečností je, že je nyní běžné, že děti přeplouvající přes Středozemní moře jsou oběťmi zneužívání, obchodování s lidmi, bití a diskriminace.

Afshan Khanová
Regionální ředitelka UNICEF pro Evropu, podle jejíhož šetření jsou tři čtvrtiny dětských migrantů při cestě do Evropy nějak zneužívány.

Byly to těžké dny pro kubánský lid, který během několika hodin sledoval, jak to, co bylo budováno s úsilím, je ničeno devastujícím hurikánem.

Raúl Castro
kubánský prezident o škodách způsobených hurikánem Irma

 

Samozřejmě šest až osm tisíc obcí není mnoho, ale já si od tohoto projektu slibuji, že povzbudí k dalšímu rozšíření internetu v EU.

Pavel Telička
europoslanec k rozhodnutí EU dát peníze na rozšíření bezplatného internetového připojení ve veřejných prostorách několika tisíc měst

 

Když panuje neklid v zahraničních otázkách, tak z toho vždy profituje ten, kdo je momentálně v úřadu.

Stefan Marschall
Politolog z univerzity v Düsseldorfu o podpoře, které se před volbami těší německá kancléřka Angela Merkelová.