Když Maduro zavelí, obléknu uniformu vojáka a půjdu bojovat za svobodnou Venezuelu a proti imperialismu.

Diego Maradona
Bývalá argentinská fotbalová hvězda se ve venezuelské krizi postavila na stranu autoritářského prezidenta Nicoláse Madura.

 

Vždy jsem tvrdil, že se do politiky vrátím, až vlast zavolá. Jak víte, vlast jen tak nevolá, ale zavolal prezident republiky.

František Ringo Čech
Bavič, hudebník a malíř na tiskové konferenci, kde Strana práv občanů oznámila, že bude jejím superlídrem ve volbách.

 

V Rusku je poptávka po třetí síle, levicové a vlastenecké, nikoliv prozápadní, ale kritické vůči režimu.

Sergej Udalcov
Ruský opoziční politik propuštěný po čtyřech letech z vězení. Chce, aby levice měla společného kandidáta do voleb proti Putinovi.

Tato krize nejde řešit pomocí Twitteru a veřejných prohlášení.

Joseph Cirincione
Předseda nadace Ploughshares Fund, která podporuje kontrolu šíření a užívání zbraní, o současném napětí mezi USA a KLDR.

 

Politické elity by toho měly dělat více. Pro začátek by bylo dobré, kdyby přestaly se svými ideologickými manipulacemi náboženství sledovat vlastní politické cíle. Na nás je zase nedovolit jim to dělat.

Husein Kavazovič
muftí, vůdce bosenské islámské obce, o soužití mezi muslimy, židy a křesťany v této balkánské zemi

 

Cožpak se smí ohrozit život a zdraví prvního muže státu?! Prezident není modelka. Nesmí být nucen potápět se pod vodu, skákat po horách kvůli pěknému záběru. Vždyť nemáme ani funkci viceprezidenta.

Oleg Chomutinnikov
Poslanec oblastního sněmu podal generální prokuratuře podnět kvůli údajnému porušení bezpečnostních pravidel během Putinovy dovolené.