Ferrari přišlo v Německu o jméno Testarossa

Italský výrobce přišel při soudním sporu o ochrannou známku na jméno Testarossa. To bylo označení jednoho z modelů, který automobilka vyráběla do poloviny 90. let. Soud přiřkl známku německému výrobci hraček Autec. Firma plánuje výrobu elektrických holicích strojků a kol, ve kterých by toto jméno chtěla použít. Ferrari se bránilo s tím, že je na model, který naposledy sjel z výrobní linky v roce 1996, navázán prodej dalších předmětů a servis. Soud ale tuto námitku neuznal s tím, že od výroby už uplynulo hodně času a Ferrari jako takové je dostatečně silnou značkou.

Desetitisíce lidí zrušily objednávku třetí Tesly

Více než 60 tisíc lidí zrušilo svou objednávku elektromobilu Tesla Model 3, který patřil mezi nejočekávanější auta letošního roku. Ačkoliv se vůz v sériové podobě předvedl teprve před nedávnem, lidé auto masivně objednávali už po oznámení plánů automobilky na jeho výrobu. Během několika dnů si auto za poplatek tisíc dolarů zarezervovalo na čtvrt milionu lidí. Teď někteří odcházejí kvůli tomu, že se jim nechce čekat. Aktuální doba dodání se pohybuje okolo 18 měsíců. Tesle by ale odchod tolika klientů problémy dělat neměl. Aktuálně registruje 455 tisíc rezervací. Tesla Model 3 začíná na ceně v přepočtu 777 tisíc korun bez daně. V Česku se zatím neprodává.

Do aukce míří unikátní koncept Lamborghini

Studie nazvaná Lamborghini Concept S vychází ze supersportovního modelu Gallardo. Oproti němu ale nemá střechu ani čelní sklo. Vůz používá místo toho jen štít proti větru. Sedadla pro dva cestující jsou od sebe oddělena deskou. Auto vzniklo v roce 2006 jen jako výstavní exponát, ale později ho automobilka prodala do rukou soukromého sběratele. Ten s vozem ujel jen necelých 300 kilometrů. Nyní ho chce nabídnout v aukci v kalifornském Monterey. Síň RM Auctions, která dražbu pořádá, odhaduje prodejní cenu v přepočtu mezi 40 a 55 miliony korun.

Audi pracuje na modelu RS Q8, potvrzuje patent

Německá automobilka Audi zažádala o ochrannou známku na označení RS Q8. Mělo by jít o model, který bude konkurencí pro vozy kategorie SUV-kupé, tedy zakladatele tohoto segmentu BMW X6 nebo Mercedes-Benz GLE Coupé. Označení RS může znamenat, že je v plánu i výroba modelu s vysoce výkonným motorem, mohlo by jít třeba o vrcholný benzinový osmiválec, který používají například modely RS7 Performance nebo S8 Plus. Na všechna čtyři kola by vozu posílal výkon 550 koní.

Nissan plánuje nový crossover na elektřinu

Pět let po představení konceptu elektrického crossoveru by se japonská automobilka mohla vrátit ke své myšlence. Podle zdrojů blízkých Nissanu by auto využilo jako základ podvozek a technologie elektromobilu Leaf s tím, že novince dodá více baterií. Aktuálně Leaf ujede 250 kilometrů na jedno nabití díky kapacitě akumulátorů 30 kWh. Budoucí crossover by měl zvládnout ujet až 500 kilometrů, tedy dvojnásobek. Debut auta se očekává příští rok v Japonsku.