Pro mnoho lidí včetně mě se něco změnilo, když se Britové rozhodli odejít a když jsme s obavami sledovali volby ve Francii a Nizozemsku.

Angela Merkelová
Německá kancléřka v předvolebním projevu prohlásila, že bude v případě znovuzvolení usilovat o hlubší evropskou integraci.

 

Není v lidských silách to vůbec zvládnout, zapamatovat si parametry a změny čísel.

Jaroslav Šebek
Tajemník Asociace soukromého zemědělství kritizuje ministra Mariana Jurečku kvůli byrokratické zátěži menších hospodářů.

 

Žádná změna ve svrchovanosti Gibraltaru nenastane, zůstane stoprocentně britský.

Fabian Picardo
Šéf gibraltarské vlády ubezpečil o zárukách britské vlády, že při brexitu nebude toto území předmětem "obchodu" s EU.

 

Je to blbost, takoví lidé u nás nejsou… Kdyby byli, ať se jich ujme Kanada. Ať se od nás drží dál, mohou se o ně postarat a vyčistit jim krev.

Ramzan Kadyrov
Prezident proruské autonomní Čečenské republiky odmítl, že by v jeho zemi žili homosexuálové, resp. že jsou pronásledováni.

 

Odmítáme manipulaci s tématem lidských práv proti Kubě, která může být v této oblasti velmi hrdá a nepotřebuje, aby ji USA či kdokoliv jiný poučovali.

Raúl Castro
Kubánský prezident se poprvé vyjádřil k tvrdšímu postoji USA, který kvůli porušování lidských práv před měsícem přijal prezident Trump.

 

Hosejn Ferejdún byl několikrát vyslechnut, stejně jako jeho blízcí. Byla stanovena kauce, a protože ji nezaplatil, byl převezen do věznice.

Gholámhosejn Mohsen Edžeí
mluvčí íránského ministerstva spravedlnosti o zatčení bratra prezidenta Hasana Rúháního kvůli blíže nespecifikovaným finančním deliktům