Ujednání o kvótách se musí dodržet. Když si každá země bude dělat, co se jí zlíbí, pak už nebude žádná EU. Solidarita je velmi důležitá. Estonsko také přijalo uprchlíky z Turecka a Řecka.

Jüri Ratas
estonský premiér. Estonsko bude ve druhé polovině roku předsedat Evropské unii.

 

Vzhledem k nadcházejícím složitým jednáním o odchodu země z Evropské unie prodlouží britská vláda příští zasedací období parlamentu z jednoho na dva roky.

Andrea Leadsomová
Vyjednavačka britského kabinetu vysvětluje, proč Britové přijdou o každoroční projev královny Alžběty II.

 

Pro ČR je návrh na reverse charge velmi důležitý, počet zemí, které nás podporují, se opět zvýšil. Ta záležitost není uzavřená, bezpochyby budeme v našem úsilí nadále pokračovat.

Ivan Pilný
Ministr financí k tomu, že se ministři EU opět neshodli na návrhu změny v odvodech DPH (tzv. reverse charge).

 

Demise premiéra je demisí celé vlády, na tom se shodne napříč nejen politická, ale i akademická fronta. O tom není pochyb.

Pavel Rychetský
Předseda Ústavního soudu k odlišnému výkladu, s nímž přišel prezident Zeman v souvislosti s květnovým rozhodováním premiéra Sobotky.

 

Obavy z teroristických útoků se v uplynulé sezoně promítly do návyků při cestách na dovolenou. Do popředí zájmu turistů se dostala dovolená v tuzemsku, Řecku, Španělsku, Itálii a Bulharsku.

Iveta Hamarneh
Vedoucí katedry ekonomiky cestovního ruchu VŠO k tomu, že dvě třetiny Čechů vybírají dovolenou podle rizika terorismu.

 

Pokud by se pan Paroubek vrátil do sociální demokracie, musela by s tím souhlasit pražská organizace. A pokud je mi známo, ta dává jasně najevo, že o jeho návrat zájem nemá.

Lubomír Zaorálek
Volební lídr sociální demokracie expremiéra Jiřího Paroubka v ČSSD nechce.