Angličáky Hot Wheels nepoznamenaly dětství většiny českých hráčů tolik jako v USA, ale přesto jsou pojmem. Stejně jako závodní série Froza. Microsoft a Mattel se nyní spojily a vyvinuly překvapivé rozšíření Hot Wheels pro videohru Forza Horizon 3.

Vývojáři vytvořili novou ostrovní mapu plnou plastových tratí, loopingů, křižovatek a klopených zatáček z oranžového plastu v životní velikosti. Nechybí ani "urychlovače", které vystřelí auta do loopingu třísetkilometrovou rychlostí.

Jestli se vám to zdá šílené, ani se příliš nemýlíte. Zároveň to ale neznamená, že by druhé rozšíření Forzy Horizon bylo špatné, naopak.

Je to, jako byste dostali novou hru, ve které máte k dispozici nejen deset nových vozů Hot ­Wheels, jako je Bone Shaker nebo Twin Mill, ale také přibližně 350 vozů z původní Forzy Horizon 3 a datadisku Blizzard Mountain. Dalších 150 aut lze potom dokoupit v rámci různých balíčků, mezi nimiž vyniká balíček vozů Porsche.

Samotná mapa ostrovů, mezi něž virtuální inženýři natáhli kilometry plstěných tratí v životní velikosti, není tak velká jako původní výběr australských biotopů, ale i přesto nabízí 140 "ulic" a "silnic" vyvedených v oranžové a modré barvě.

177 medailí po třech

Herní princip přídavku Hot Wheels připomíná předchozí doplněk Bliz­zard Mountain. Po příletu na nový ostrov hra nabídne několik prvních závodů. V nich je možné získat jednu až tři medaile, maximálně jich lze získat 177. To podle toho, zda závod jen dokončíte, vyhrajete, nebo vyhrajete a přitom splníte sekundární požadavek. Například na dosažení maximální rychlosti nebo zisku bodů za kaskadérské triky.

Po zisku stanoveného počtu medailí se na mapě objeví další závody a úkoly určené pro výkonnější auta. Bezpečné projetí loopingu vyžaduje automobil schopný jet alespoň 150 kilometrů v hodině. Hra je ale milosrdná, a tak před většinou loopingů nechybí zrychlovací pás, který i staré mini vystřelí vzhůru, gravitaci navzdory.

Radost i pro PC

Vedle datadisku vydali vývojáři z Playground Games také aktualizaci původní hry Forza Horizon 3, která je určena pro PC. Tento update dostupný nezávisle na Hot ­Wheels výrazně zlepšuje optimalizaci a odstraňuje většinu problémů, na než si část PC hráčů stěžovala.

Jediná méně pozitivní informace se týká ceny: Forza Horizon 3 s Hot Wheels stojí dohromady 2350 korun, datadisk přijde na 569 korun.

jarvis_59149e7a498ed7c7ba0ea0cc.jpeg
Firmy Microsoft a Mattel se spojily a vyvinuly překvapivé rozšíření Hot Wheels pro videohru Forza Horizon 3.
Foto: Microsoft