Náklady státu na exportní instituce rostou do miliard korun. Situaci se pokoušel vyřešit bývalý ředitel České spořitelny a také exguvernér České národní banky Pavel Kysilka, který ale nedávno odešel z dozorčích rad státních institucí, jelikož nenašel podporu pro své návrhy.

Ministři se nyní na řešení neshodnou a není vyloučené, že rozhodnutí odsunou až na období po volbách, říká v rozhovoru pro HN Kysilka, který působil v dozorčích radách České exportní banky (ČEB) a Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB).

HN: Nedávno jste skončil v dozorčí radě ČMZRB a ČEB. Co se stalo?

Od začátku jsem říkal, že přicházím s misí, která má dvě fáze. Zaprvé připravit transformační projekt pro instituce státní podpory exportu. Druhá fáze měla být její realizace. První fázi jsem myslím splnil s velkou pomocí Miroslava Zámečníka, byla to primárně jeho práce. Dosud však nepadlo rozhodnutí na úrovni státu a ministerstev, kudy se vydají. Další setrvávání jsem pro sebe viděl jako ztrátu času. To bych tam jen vysedával a pobíral odměnu, to není můj styl a nikdy nebyl. Jsem také přesvědčený, že tyto instituce nemohou již fungovat v současném módu a uspořádání.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se