Pavel Mach (Altron):

Životnost není silně závislá ani tak na typu aplikace či technologických změnách, jako spíš na dynamice odvětví a puzení k inovacím. Aplikace pro koncové uživatele v telekomunikacích či bankovnictví, kde je důležitá atraktivita a odlišení od konkurence, mají krátkou životnost, řekněme jeden až dva roky. Programy pro provozní složky výrobních podniků či utilit, kde jde zejména o funkční vlastnosti, mají životnost mnohem delší. Závisí spíše na změně provozních postupů.

Roman Studený (Neogenia):

Z hlediska odolnosti vůči technologickým změnám vidím největší problém v plnění požadavků, které diktují přímo operační systémy iOS nebo Android. Obměny uživatelských rozhraní v pravidelných cyklech jsou proto velmi důležité.

Ondřej Bulíř (mForce):

Toto je těžká otázka, žádná aplikace nevydrží dlouho, pokud se nebude vyvíjet a přizpůsobovat aktuálním trendům. Můžete mít aktuálně nejstahovanější, nejvýdělečnější, nejpoužívanější aplikaci, ale zítra konkurent přijde s něčím jiným, co jste vy neudělal, a ztratíte zákazníky.

Jan Melzer (Adaptica):

Mohu konstatovat, že vývoj na poli mobilních zařízení se natolik zrychluje, že oproti ERP, které jsou principiálně stejné desítky let, se zde můžeme bavit maximálně o jednotkách roků.