Do konce prodloužení zbývala jediná minuta, stav zápasu byl 17:17. Osmdesát tři tisíc diváků na stadionu Telstra v Sydney řvalo tak, jak se na finále mistrovství světa v ragby patří. Hosté z Anglie zatlačili domácí Australany, přezdívané Wallabies, na jejich polovinu a získali aut asi 40 metrů od brankové čáry. "Tohle je poslední šance v tomhle prodloužení," pronesl anglický komentátor.

K míči se po autu dostala anglická mlýnová spojka Matt Dawson, tak jak to má hráč s číslem devět na zádech v ragby v popisu práce. Všichni čekali rozehrávku do strany − jenže Dawson udělal něco úplně jiného. Nečekaně se prosmýkl australskou obranou a těch patnáct metrů, které s míčem uběhl, než jej Australané dokázali složit na zem, znamenalo, že je zápas rozhodnut. Všem bylo jasné, co se stane. A stalo se to.