Navzdory zákazu vycházení pokračovaly v noci na středu nepokoje v Baltimoru a policie musela proti skupině demonstrantů použít pepřový sprej, kouřové granáty a gumové projektily. Nepokoje ale podle agentury AP trvaly jen velmi krátce, poté v ulicích města zavládl klid.

Protesty ve městě začaly po pondělním pohřbu černošského mladíka Freddieho Graye, který zemřel po zranění způsobeném při zatýkání. Podle AP jsou nepokoje ve městě nejhorší od roku 1968.

Demonstranti podle AP házeli na policii lahve a zvedali ze země kouřové granáty a házeli je zpět na policii. Zatčeno bylo několik lidí.

Na klid ve městě a dodržování zákazu vycházení, který platí po celý týden po desáté večer místního času do pěti do rána (od 04:00 SELČ do 11:00 SELČ), dohlíželo téměř 3000 členů pořádkových sil. Nad městem přelétával vrtulník a do ulic byla nasazena obrněná vozidla. Většina lidí zákaz nakonec dodržovala.

Ve městě zůstávají zavřené státní školy a pro veřejnost bude dnes poprvé po 145 letech uzavřeno baseballové utkání na stadionu Camden Yards.

Pětadvacetiletý Gray zemřel 19. dubna na následky zlomeniny krčních obratlů, kterou utrpěl o týden dříve při zatýkání. Policie následně připustila, že policisté v rozporu s předpisy nezajistili Grayovi náležitou zdravotní péči. Výsledky policejního vyšetřování mají být oznámeny 1. května.

Ve Spojených státech se v posledních měsících stalo několik případů, kdy bělošští policisté při zásahu zabili černocha. Baltimore se však od ostatních incidentů odlišuje, neboť má černošského policejního náčelníka i černošskou starostku. Ani to ale ve městě nezabránilo protestům a následným střetům s policií.