Jsou to sci-fi výjevy jak z vesmírné encyklopedie golfových planet. Fotografie Jamese Friedmana ukazují, jak vypadají golfové míčky uvnitř. Navenek se jeví jako unifikovaná bílá kulička posetá prohlubněmi pro lepší aerodynamiku. Jak napsal golfista Alan Babický, ty se vzaly na míčku tak, že jeden z vášnivých hráčů hledal způsob, jak hladký míček lépe zastavit na greenu. A podle hesla "když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo" jednomu ze svých míčků poněkud natloukl. Záhy zjistil, že "natlučenec" letí výše, dále a lépe než ostatní "holohlavci".

Před pár staletími se golfové míčky vyráběly z tvrdého dřeva, následně z peří a gumy pokryté směsí z brazilského stromu balata. Dnes po mnoha modifikacích skrývají takhle pestrobarevný svět hi-tech materiálů, který připomíná pop-artové umění.

Míček má vždy dvě až čtyři vrstvy a nesmí být těžší než 4,51 gramu. Vrchní vrstva se dnes téměř výlučně vyrábí z umělého běleného polyuretanu, barva se tedy z míčku při mnoha tvrdých úderech golfovou holí neodloupává. Uvnitř míčku se po úderu dějí obrovské kinetické souboje sil, ale navenek prostě sledujeme, jak si míček hledá cestu do jamky.