Novým a zajímavým počinem bude nedělní dražba, shrnutá pod pojem "velké formáty". Pražská síň Prague Auctions v ní bude hledat nové majitele pro monumentální plastiku Čestmíra Sušky Tirgam, pro Tři polopostavy Karla Nepraše (výška 340 cm), pro objekt Davida Hanvalda Sol LeWitt a mnoho dalšího.

Na své si v neděli přijdou také sběratelé současného umění. V aukci síně Prague Auctions se bude dražit mimo jiné celá řada abstraktních krajin Ivana Ouhela, jež vznikaly od roku 1970 do poloviny 90. let. Šancí pro sběratele je i malovaná raná váza Stanislava Libenského (kolem 1947).

V neklidné době stoupá zájem o uznané hodnoty. Umění 19. století zažívá proto na trhu obrodu. "Prim hrají kvalitní a reprezentativní ukázky nejdůležitějších autorů," říká expert Michal Šimek z pražské aukční síně Dorotheum. Při její sobotní aukci se ukáže, nakolik platí Šimkovo tvrzení i o tom nejlepším z nové nabídky Dorothea.

Za 220 tisíc se bude vyvolávat třeba Alpská krajina s jezerem, již vytvořil Adolf Chwala. Tento takřka zapomenutý a znovuobjevený malíř vnesl do českého umění 19. století soudobé světové vlivy.

Plátno Františka Ženíška Alegorie hudby je podle Michala Šimka zase reminiscencí na alegorické postavy, které zdobí strop pražského Národního divadla. K dominantám aukce patří také mimořádná kytice Václava Špály Pivoňky růžové a bílé z roku 1939, která jde do aukce s cenou 900 tisíc korun.