Srpen 2007

ČEZ vyhlašuje zakázku na vybudování jaderného meziskladu. Podmínkou je dodávka stavby na klíč - tedy včetně projektu a územního řízení. Sklad musel být hotov nejpozději v létě 2010, jinak by hrozila odstávka Temelína.

O nutnosti dostavby meziskladu přitom ČEZ věděl už od 90. let. Pozdní vypsání obhajuje tím, že až v roce 2006 zjistil, že bude potřeba předčasně vyměnit veškeré palivo v reaktoru. Původní termín byl až v roce 2013.

Únor 2008

Do obchodního rejstříku je zapsána společnost CEEI jako organizační složka slovenské matky, která má skryté vlastníky v Lichtenštejnsku. Jejím jednatelem je Martin Peter. Firma nabízí, že mezisklad postaví za 1,549 miliardy korun.

Květen 2008

ČEZ podepisuje smlouvu s CEEI, která si na stavbu meziskladu koupila hotový projekt, podle něhož již byl postaven mezisklad v Německu. Samotné provedení stavby si již v lednu 2008 domluvila se stavební firmou Hochtief.

Srpen 2008

Hochtief začíná stavět první etapu - přeložky sítí a železniční vlečky a přípravu terénu. Její cena má být 236 milionů korun.

Září 2008

Ukazuje se, že úpravu projektu na české normy a územní řízení provázejí problémy a stanovený termín se nepodaří stihnout. ČEZ nabízí, že se místo německého projektu použije projekt, který vypracovala dceřiná firma ČEZ Energoprojekt Praha. Samotný mezisklad nakonec postavila firma PSG Zlín.

Říjen 2008

Dochází k roztržce mezi Jiřím Kovářem a Martinem Peterem, Peter je z firmy odstaven a novými jednateli se stávají Kovář a Martin Lukschal. Ten je současně místo Petera výkonným ředitelem firmy.

Červen 2009

Policie zatýká Petera a ten končí ve vazbě. Soud jej následně poslal na pět let do vězení za vydírání Kováře. Peter tvrdí, že chtěl pouze, aby mu Kovář vrátil jeho investici do firmy CEEI. Z vězení je propuštěn v roce 2013.

Červenec 2013

Státní zástupkyně Dagmar Máchová podává obžalobu na Petera a jeho spolupracovníka Jakuba Smolku. Měli se pokusit připravit CEEI předraženou smlouvou o 91 milionů korun, skutečná škoda je prý 65 milionů.

Březen 2014

Obvodní soud pro Prahu 7 Petera i Smolku osvobozuje a nepřímo poukazuje, že stíhán má být spíše Kovář, kterého označuje za absolutně nevěrohodného svědka. Současně podporuje Peterovu verzi, že skutečnými majiteli byl on spolu s Kovářem.

Červen 2014

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová potvrzuje, že policie jedenapůlmiliardový tendr opět vyšetřuje. To, že nebyl v pořádku, potvrzuje i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který dal ČEZ pokutu 390 tisíc korun. Firmu CEEI měl vyřadit ze soutěže, protože v jejích podmínkách byla i ta, aby zájemce o zakázku doložil, že v posledních pěti letech obdobný mezisklad navrhl i postavil. Proti uložené pokutě se ČEZ neodvolal a je pravomocná.