Hokejisté Běloruska porazili ve svém druhém utkání na domácím mistrovství světa v Minsku Kazachstán 4:1 a připsali si první výhru na turnaji. Kazaši se sice v první třetině dostali do vedení, Bělorusko ale čtyřmi góly ve druhé a třetí části otočilo vývoj zápasu ve svůj prospěch.

Domácí tým po prohře s USA potřeboval k udržení snu o postupu do čtvrtfinále vyhrát a proti Kazachům začal aktivně. Již ve druhé minutě mohli otevřít skóre Platt se Stasem, brankář Jeremejev byl ale připraven. Následně ale Gavrilin šokoval běloruské fanoušky, když po samostatné akci překonal Kovala.

Inkasovaný gól ale domácími neotřásl. Byli nadále aktivnější, ale vyrovnat se jim podařilo až ve druhé třetině. Předtím oba brankáři předvedli několik dobrých zákroků, Kazaši totiž hrozili z brejků.

Ve 23. minutě vyrovnal v přesilové hře Stepanov. Ještě lepší nálada zavládla v Minsk areně ve 31. minutě, kdy zajistil domácím vedení Stasenko a rozjásal téměř 14 tisíc diváků.

Kazachstán mohl srovnat v přesilových hrách, ale nepodařilo se mu to, a v jedné z početních výhod navíc potřetí inkasoval. Ve 42. minutě přiblížil Bělorusko výhře Sergej Kosticyn.

Hostům se duel nepodařilo zdramatizovat ani v závěrečné více než minutové power-play. Naopak čtyři sekundy před koncem počtvrté inkasovali, a mají tak na kontě jen bod za prohru po nájezdech s Německem.