Poprvé se v zámořské NHL v dresu Calgary trefil sváteční střelec Ladislav Šmíd. Český obránce se ve středečním utkání podílel jedním gólem na vysoké výhře Plamenů, které rozstřílely Anaheim 7:2, a byl dokonce zvolen druhou hvězdou zápasu. V letošní sezoně skóroval teprve podruhé, naposledy dal gól ještě jako hráč Oilers 22. října proti Montrealu, v listopadu přestoupil do Calgary.

V souboji s druhým nejlepším týmem celé ligy získali domácí hokejisté, kteří jsou až na 26. místě v celkovém pořadí, klíčový náskok už v úvodní třetině, kterou vyhráli 4:0. Z prvních pěti střel dali tři góly a už po necelých dvanácti minutách poslali předčasně na střídačku brankáře "Kačerů" Jonase Hillera.

Dvěma góly přispěl k demolici soupeře švédský útočník Mikael Backlund, který také vstřelil jednu ze dvou branek Plamenů ve vlastním oslabení. Šmíd se prosadil na konci druhé třetiny, kdy střelou zápěstím z mezikruží zvyšoval vedení na 6:1. Byl to jeho celkově dvanáctý gól v kariéře v NHL, kde působí od roku 2006.

"K tomu zápasu není moc co říct. Hráli jsme jak největší póvl," řekl útočník Anaheimu Andrew Cogliano. "Myslím, že každý hráč v kabině je rozčarovaný na nejvyšší míru z toho, co jsme na ledě předvedli. Musíme se všichni podívat do zrcadla a začít zase makat. S takovými výkony jako dnes bychom mohli tuhle sezonu končit příliš brzy," dodal Cogliano, jehož tým prohrál čtvrtý zápas za sebou.

Potřinácté v sezoně se zapsal mezi střelce útočník Michael Frolík, jeho Winnipeg ale nakonec prohrál s trápícím se Vancouverem 2:3 po samostatných nájezdech. Ondřej Pavelec si v brance Jets připsal 31 zákroků, dvakrát ho překonal Alexandre Burrows, který předtím nedal gól v 35 zápasech. V penaltovém rozstřelu byl jako jediný úspěšný Chris Higgins.

Vancouver vyhrál teprve druhý z posledních sedmi zápasů, přesto stále drží naději na play-off. V tabulce Západní konference o bod přeskočil svého středečního soupeře a stáhl náskok osmého Dallasu na čtyři body, Stars však mají o tři zápasy méně. "Víme, že jedno vítězství nestačí, musíme v tom pokračovat," konstatoval útočník Henrik Sedin, který jako první hráč v historii odehrál za Canucks 1000 zápasů.

Ani Winnipegu se v poslední době nedaří. Kouzlo nového trenéra Paula Mauriceho, pod jehož vedením Jets od 12. ledna vyhráli 11 z 15 zápasů, se rozplynulo. Z uplynulých devíti utkání vybojovali jeho svěřenci jen dvě vítězství. "Samozřejmě je v kabině cítit frustrace. Když se nedaří, člověk se snaží tvrdě makat s vírou, že se dostaví výsledek. A když se tak nestane, na náladě je to znát," přiznal Maurice.

Vancouver za vítězství zaplatil vysokou cenu – v utkání přišel o svého nejproduktivnějšího hráče Ryana Keslera, který se zranil ve druhé třetině po srážce kolenem s Jimem Slaterem. Kesler vynechá minimálně zbylá tři utkání v rámci čtyřzápasového výjezdu po východním pobřeží USA ve Washingtonu, v Tampě a proti Floridě.

Po pěti prohraných vzájemných zápasech v řadě našli hokejisté Bostonu recept na Montreal a zvítězili na jeho ledě 4:1. Jednu asistenci si v dresu Bruins připsal útočník David Krejčí. Velkou zásluhu na úspěchu hostů měl brankář Tuukka Rask, který zneškodnil 35 střel, jedinkrát ho překonal až ve 43. minutě za stavu 0:4 David Desharnais.

V napínavém souboji dvou elitních týmů Západní konference Colorado porazilo Chicago 3:2. Jubilejní 100. výhru v NHL vychytal brankář Avalanche Semjon Varlamov, který si připsal 37 úspěšných zákroků.

Výsledky NHL:

Montreal – Boston 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 43. Desharnais - 22. Söderberg, 30. Bergeron, 39. Lucic (Krejčí), 41. Chára. Střely na branku: 36:32. Diváci: 21.273.

Calgary – Anaheim 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)
Branky: 14. a 22. Backlund, 4. Giordano, 8. Galiardi, 12. Cammalleri, 39. Šmíd, 59. Knight - 32. Cogliano, 48. Bonino. Střely na branku: 25:22. Diváci: 19.289.

Colorado – Chicago 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 19. Malone, 21. Duchene, 51. O'Reilly - 29. P. Kane, 58. Saad. Střely na branku: 29:39. Diváci: 18.007.

Winnipeg – Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 24. Ladd, 43. Frolík - 36. a 52. Burrows, rozhodující sam. nájezd Higgins. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 33 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Střely na branku: 34:33. Diváci: 15.044.

3. Chicago 66 38 14 14 225:175 90
4. Minnesota 65 34 9 22 161:161 77
5. Dallas 65 32 10 23 188:181 74
6. Winnipeg 67 30 9 28 184:195 69
7. Nashville 66 28 10 28 160:195 66