Třicetiletý Svindal si spravil na náročné sjezdovce Planai chuť po bronzu ze superobřího slalomu, ve kterém jej o lepší výsledek připravila chyba v poslední brance. Tentokrát zaváhání nepřipustil a získal celkově pátý titul světového šampiona - ve sbírce má ještě dva za superkombinaci (2009 a 2011) a jeden za obří slalom (2007).

Ondřej Bank zaostal za vítězem o 4,36 sekundy a podle neoficiálních výsledků obsadil 27. místo, Martin Vráblík nabral skoro osmisekundovou ztrátu a skončil 35.

"Ten bronz ze super-G nebyl špatný, ale přece jen jsem se trochu zlobil. Dneska jsem hned věděl, že jsem lépe jet nemohl," komentoval Svindal 3,33 km dlouhou jízdu. "Bylo to vysilující, dole jsem byl fyzicky úplně na dně a psychicky vlastně taky," dodal.

O sedm let mladší Paris se pasoval do role spolufavorita sjezdovými triumfy při SP v Bormiu a Kitzbühelu a na svém druhém MS si dojel pro premiérovou medaili. "Zažívám úžasný rok, ale příliš jsem nevěřil, že to dokážu. V horní pasáži se mi méně přímou jízdou podařilo ušetřit síly na spodní část a povedlo se," popsal taktiku.

Stříbro získal s náskokem 51 setin na Poissona, který je další francouzskou senzací na šampionátu po Gauthieru De Tessieresovi, druhém muži ze super-G. Poisson ve Světovém poháru nikdy nebral medaili, jeho maximem na MS dosud bylo deváté místo ve sjezdu a super-G z roku 2005. "Jsem na tu jízdu pyšný. Bylo to těžké, ale jel jsem na hranici možností," radoval se třicetiletý Poisson.

V životním závodě za sebou o 38 setin nechal nejlepšího Rakušana Klause Krölla, lyžařská velmoc tak na medaili ze sjezdu čeká od roku 2005. Na MS má domácí reprezentace ze čtvrtého závodu třetí čtvrté místo; medaili zatím získala jen Nicole Hospová za třetí příčku v superkombinaci.

Čeští lyžaři brali dnešní jízdu jako přípravu na nedělní kombinační závod. "Hlavně mít co nejmenší ztrátu na vedoucí závodníky," shodli se Bank s Vráblíkem. Bank nakonec na Svindala ztratil něco přes čtyři sekundy. "Nic moc. Udělal jsem tam dvě docela velký chyby, málem jsem spadl a dost zpomalil. Tak to je poučení pro zítřek," prohlásil Bank.

Velká domácí naděje Hannes Reichelt v roli celkového lídra Světového poháru závod nedokončil, stejně dopadl po jízdě plné chyb například obhájce prvenství Eric Guay z Kanady.

Mistrovství světa v sjezdovém lyžování ve Schladmingu (Rakousko):

Muži - sjezd: 1. Svindal (Nor.) 2:01,32, 2. Paris (It.) -0,46, 3. Poisson (Fr.) -0,97, 4. K. Kröll (Rak.) -1,35, 5. Romar (Fin.) -1,36, 6. Zurbriggen -1,37, 7. Küng -1,54, 8. Defago (všichni Švýc.) -1,59, 9. Hudec (Kan.) -1,67, 10. Theaux (Fr.) -1,71, ...27. Bank -4,36, 36. Vráblík (oba ČR) -7,95.