Hokejisté Kladna zvítězili ve 32. kole na ledě Chomutova 5:2, když otočili nepříznivý stav 0:2. Obrat nastartoval Jaromír Jágr, vítěznou branku vstřelil v 49. minutě Tomáš Plekanec a výsledek ještě potvrdili Jan Hlaváč v power play a Michal Lukáč.

Rytíři se tak dočkali úspěchu venku po předchozích šesti porážkách a navázali na středeční domácí výhru nad Pardubicemi. Chomutov získal za posledních pět utkání jen dva body.

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Zálešák, Michael Frolík), 23. Důras (Gajovský, M. Procházka) - 28. Jágr (Macholda, Patera), 37. Černošek (Hlaváč, Jágr), 49. Plekanec (Hlaváč, Černošek), 59. Hlaváč, 60. Lukáč (Piskáček, Eberle). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Rozlučka Hemskému nevyšla

Slavia zakončila sérii pěti domácích zápasů čtvrtou výhrou. Pražané porazili Pardubice jednoznačně 5:0, brankář Dominik Furch tak poprvé v sezoně udržel čisté konto. Úřadující mistr si naopak připsal třetí porážku za sebou.

Navíc v jeho dresu zřejmě naposledy nastoupily dvě zámořské posily David Krejčí a Aleš Hemský, kterým končí pojistka a zástupci Pardubic již dopředu avizovali, že na její prodloužení zřejmě nebudou mít dostatek financí. Třetí zámořská posila Východočechů Jakub Kindl už ze stejného důvodu dnes nenastoupil.

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Jelínek (V. Růžička ml.), 25. Bednář, 26. V. Sobotka (Kadlec, Bednář), 32. Micka (Alinč, Krenželok), 45. Krenželok (Kempný). Rozhodčí: Minář, Blecha - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 5655.

Michálek rozhodl o výhře

Branka útočníka Milana Michálka po 86 sekundách prodloužení rozhodla o vítězství hokejistů Českých Budějovic v Brně nad domácí Kometou 3:2. Jihočeši vyhráli už pošesté z posledních sedmi zápasů. Brňané v urputném souboji vstřelili oba góly v přesilovkách, ale k výhře jim to nepomohlo.

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 2:3 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Petrovický (Dlouhý, Čermák), 47. Bičánek (T. Svoboda) - 29. L. Květoň (Dej), 34. Knotek (Suja), 62. M. Michálek (Hanzal, Ptáček). Rozhodčí: Fraňo, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Poslední jsou Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů podlehli ve 32. kole extraligy Litvínovu 2:3 a propadli se na dno tabulky soutěže. Domácí prohráli popáté za sebou, přestože po první části podkrušnohorského derby vedli 2:0. O výhře Vervy, která své pětizápasové čekání na vítězství ukončila, rozhodl po polovině zápas obránce Richard Jareš.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. V. Polák (Gulaši), 16. D. Nosek (Zaťovič, Pech) - 23. Baláž (R. Pšurný, Kousalík), 28. J. Černý (Martynek, Hanzl), 33. Jareš (V. Hübl). Rozhodčí: Pešina, Husička - Bryška, Čech. Vyloučení: 10:14. Využití: 2:1. Diváci: 2606.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 2:1 v prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Filippi, 61. Bulíř (Čutta) - 7. Honejsek (Tesařík, Veselý). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Ondráček, Bádal. Vyloučení: 7:6, navíc Duda (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3436.

1. HC Škoda Plzeň 31 14 8 3 6 105:73 61

2. PSG Zlín 32 16 3 3 10 92:83 57

3. Rytíři Kladno 32 17 0 4 11 104:87 55

4. HC Kometa Brno 30 15 2 5 8 101:83 54

5. HC Oceláři Třinec 31 15 3 1 12 114:89 52

6. HC Slavia Praha 31 14 4 2 11 85:71 52

7. HC Verva Litvínov 32 13 4 3 12 92:93 50

8. HC Vítkovice Steel 32 14 1 2 15 79:84 46