Hokejisté Slavie i bez zraněného Romana Červenky porazili ve 13. kole extraligy České Budějovice 4:1 a připsali si šestou výhru z posledních osmi zápasů.

Červenka nenastoupil pro problémy se zády a bude chybět i v nedělním utkání se Zlínem, v kterém se měl se slávistickým dresem loučit. Pokud bude pokračovat výluka v NHL, bude už od příštího týdne hráčem Lva Praha v KHL.

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Hertl (V. Růžička ml., Kuboš), 34. V. Sobotka (Pospíšil, Kadlec), 45. V. Růžička (Sklenář), 59. Žejdl (V. Růžička ml., Beňovič) - 5. Červený (Knotek, Suja). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 3379.

Pardubice táhl Hemský

Hokejisté Zlína prohráli potřetí za sebou v domácím prostředí, tentokrát nestačili na mistra z Pardubic, kterému podlehli 1:3. Na výhře Východočechů, kteří vstřelili dvě branky v přesilových hrách, se gólem a asistencí podílel útočník Aleš Hemský.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 56. Zámorský (Hamrlík, Honejsek) - 8. Hemský (Kindl, Píša), 27. Kolář (Hemský, Krejčí), 43. Somík (Beech, Bartek). Rozhodčí: Husička, Minář - Ryška, Novák. Vyloučení: 7:13. Využití: 1:2. Diváci: 4321.

Plzeň vede extraligu

Plzeň porazila Třinec 4:2 a poskočila na první místo extraligové tabulky. Souboj čelních týmů nejvyšší soutěže rozhodli domácí ve svůj prospěch třemi brankami v první třetině. Třinec ztratil v plzeňské ČEZ aréně už pošesté za sebou všechny body. Dnes selhaly jeho opory, když Růžička s Bonkem byli na ledě u všech čtyřech obdržených branek.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Pletka (Balej), 11. Jan Kovář (J. Jeřábek, Pletka), 18. Balej (Ševc, Martin Straka), 50. Gulaš (Vlasák, Martin Straka) - 50. Bonk (Zíb), 60. Adamský. Rozhodčí: Hodek, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5713.

Pirát Frolík oloupil Litvínov

Hokejisté Chomutova ovládli regionální derby proti Litvínovu, zápas 13. kola extraligy vyhráli 4:3 v prodloužení. Prestižní souboj rozhodl gól Jaroslava Mrázka v 63. minutě. Velkou zásluhu na výhře Pirátů měl Michael Frolík, který si připsal první extraligový hattrick v kariéře.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Lukeš (V. Hübl, Brejčák), 32. Martynek (Hanzl, Holub), 57. Baláž (Rapáč) - 23. Michael Frolík (Půlpán, Hřebejk), 33. Michael Frolík (Hřebejk, Pulpán), 44. Michael Frolík (Hřebejk), 63. Mrázek (Kraft). Rozhodčí: Souček, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Liberec s Pavelcem slaví výhru

Raketový nástup a dva góly v úvodních dvou minutách vynesly hokejistům Liberce vítězství 5:1 ve Vítkovicích, kterým ukončili čtyřleté čekání na výhru na ostravském ledě. Po dvou brankách zaznamenali Antonín Dušek a Lukáš Krejčík. Gólman Ondřej Pavelec vychytal Bílým Tygrům druhé vítězství v řadě, což se Severočechům podařilo poprvé v sezoně.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Ujčík (Burger, Malík) - 1. Dušek (P. Nedvěd, Bulíř), 2. Dušek (P. Nedvěd, Šmíd), 16. Urban (Cebák), 26. L. Krejčík (Havíř, Kica), 46. L. Krejčík (Urban). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4, navíc Walker (Vítkovice) a Čutta (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3787.

Kladno přišlo o Jágra i vítězství

Nejdříve přišlo Kladno o Jaromíra Jágra a pak i o vedení 2:0 nad Karlovými Vary. V předehrávce 13. kola domácí otočili zápas a vyhráli 3:2. Jágr odstoupil v první třetině, zřejmě kvůli zranění. V poslední části už seděl převlečený na střídačce Kladna.

Před téměř šesti tisíci diváky ve vyprodaném hledišti začali domácí s respektem. Snaha zlomit sérii porážek byla sice znát, opatrnost však vítězila. Skórem tak zahýbala zámořská legie v řadách Rytířů. Židlického pečeť nesly dva góly, kterými Kladno ovládlo první třetinu. Tu však dohrávalo se zraněným Jágrem na střídačce.

Do druhé půle největší hvězda hostů už nenastoupila a domácí se pokusili o zvrat. Ve 24. minutě snížil Zaťovič a Vary se dál tlačily do útoku. Drama vyvrcholilo ve třetí části. Nejprve aktivitu Energie zúročil Košťál, poté měly Vary další příležitosti. V předposlední minutě se ujala bomba Doležala a body zůstaly ve Varech.

Kladenský vůdce Jágr důvod svého odstoupení neprozradil. "Já prostě dál hrát nemohl. Věřím ale, že to bude brzy v pořádku. Musím myslet dál do budoucnosti, je lepší vynechat jeden zápas a potom znovu nastoupit. Navíc jsem si myslel, že máme zápas pod kontrolou," připustil Jágr s tím, že na úterní šlágr proti Brnu chce být připraven.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Zaťovič (Pech, D. Nosek), 44. Košťál (Zucker), 59. J. Doležal ml. (Pech) - 15. Bicek (Židlický, T. Kaberle), 17. Valský (Melka, Židlický). Rozhodčí: Šindler, Hrubý - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 5955 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, J. Látal, Kloz, Gřegořek, MacDonald, D. Nosek, Gulaši - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal ml. - Koblasa, Vachovec, J. Heřman. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Piskáček, Drtina, Kameš - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Lukáč - Eberle, Valský, Melka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

1. HC Škoda Plzeň 13 7 3 1 2 45:31 28

2. HC Oceláři Třinec 13 7 2 0 4 45:31 25

3. HC Kometa Brno 11 6 2 2 1 38:27 24

4. Rytíři Kladno 13 7 0 2 4 37:28 23

5. HC Slavia Praha 13 7 0 1 5 37:31 22

6. PSG Zlín 13 6 1 1 5 30:35 21