Trenér Michal Bílek se pro přípravný zápas s Ukrajinou rozhodl nasadit do základní sestavy útočníka Jablonce Davida Lafatu. Dvojnásobná král střelců domácí Gambrinus ligy měl před sebou těžký úkol - nahradit Milana Baroše. Ten po Euru oznámil konec v reprezentaci, útočnou stálici má zastoupit právě Lafata.

"Bude to ideální zkouška před kvalifikací," řekl Bílek před zápasem. Za Ukrajinu nenastoupil legendární Andrej Ševčenko, který ukončil reprezentační kariéru. Chyběl také zkušený útočník Voronin. Utkání začalo ve 20:00 a server IHNED.cz jej sledoval on-line.

Úvodní sestavy:

Ukrajina: Pjatov - Selin, Chačeridi, Butko, Rakyckyj - Tymoščuk, Harmaš, Konopljanka - Zozuljanka, Selezněv, Devič

Česká republika: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Jiráček, Darida, Hübschman, Kolář, Pilař - Lafata

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
19:31
Ve Lvově je vyprodáno

Fotbalový stánek ve Lvově, do kterého se vejde 35 tisíc diváků je beznadějně vyprodaný.

20:02
Utkání právě začalo

1.minuta Rozehrávají domací Ukrajinci.

20:03

2.minuta Krátce po rozehrávce Ukrajinci zahrozili dlouhou přihrávkou na Zazuljaknu, ten ale na míč nedosáhl.

20:06

4.minuta Češi si zahrávají. To co začalo jako klidná rozehra skončilo obrovskou chybou Daridy. Ukrajinci ale přečíslení tří proti dvěma obráncům nezvládli a míč skončil za Čechovou brankou.

20:08

7.minuta Problémy s rozehrou stále pokračují, Ukrajinci se snaží využívat jakoukoliv příležitost ke střele. Z třiceti metrů to naposledy zkoušel Devič.

20:12

10.minuta Oba týmy vstoupily do zápasu ve vysokém tempu. S rostoucí rychlostí ale přibývá i množství chyb. Hru se snaží ukajinští obránci uklidnit, několikát si vyměnili přihrávku a Češi se zatáhli.

20:16

14.minuta Levý obránce Selin si zaběhl za obranu a dostal od Tymoščuka skvělý centr do běhu. Jeho střela z levé strany ale těsně minula Čechovu tyč!

20:17

15.minuta A další hrozba z levé strany! Na poslední chvíli hasil Kadlec, ale odvrátil míč zpět k Selinovi, který opět neváhal prověřit Čechovu pozornost. Následně prchal do protiútoku Gebre-Selassie s Jiráčkem, ukrajinští obránci ale všas zasáhli.

20:19

17.minuta Pilař několikrát zamotal hlavu ukrajinským obráncům, následně byl zdvojen a o míč přišel.

20:21

20.minuta Pilař si narazil s Jiráčkem a ten následně vysunul Gebre-Selassieho. Pravému obránci však utekl míč do zámezí. Z následné akce zahrozili Ukrajinci - Devič posílal kolmici na útočníky, tam byl ale připravený Petr Čech.

20:25

23.minuta Kolář se zodpovědně vrátil, sebral soupeři míč a založil akci. Limberského pokus vysunout Lafatu nevyšel.

20:26

24.minuta Pilař centroval na Lafatu, ale ukrajinští obránci míč odhlavičkovali z vápna. Tam byl ale připravený Jiráček! Jeho střelu brankář Pjatov nakonec chytil.

20:28

28.minuta Hra se teď přelévá z jednoho konce na druhý, gólové příležitosti však schází. Mírně navrh má soupeř, který českou rozehru urputně napadá.

20:32

30.minuta Češi vytváří čím dál více fatálních chyb. Daridovu rozehrávku zachytil Konopljanka a už spěchal na Čechovu branku. Jeho střela šla naštěstí mimo.

20:36

34.minuta Ukrajinci teď Čechy výrazně přehrávají a Čech musí neustále zasahovat. Poslední šanci měl Konopljanka, tvrdou přihrávku ale tečoval jen do zámezí.

20:41

39.minuta Český tým teď čelí velkému nátlaku Ukrajinců. Ti zahrávali přímý volný kop a míč skončil jen těsně nad Čechovou brankou. Chyby v české rozehrávce se stále kupí, nedaří se usadit na útočné polovině.

20:44

42.minuta Překvapivý průnik se provedl Jiráčkovi, který po chybě Tymoščuka byl zastaven až za cenu faulu. Následná standardka se ale nepovedla.

20:46

44.minuta Ukrajinci mohli jít ještě před koncem prvního poločasu do vedení! Devič dostal dlouhý centr a tváří v tvář Čechovi byl blízko vstřelení prvního gólu zápasu, nakonec ale branku přestřelil.

20:48
Konec prvního poločasu

Rozhodčí odpískal konec prvního poločasu. Pro český tým je to vysvobozením, inkasovaný gól už visel na vlásku. Po vyrovnaném vstupu do utkání nás Ukrajinci jednoznačně přehrávali a poctivým napadáním neustále narušovali sebemenší zárodky rozehrávky. Druhý poločas začne v 21:05.

21:04

Střídání: Milan Petržila nahradil Daniela Koláře

21:04
Začal druhý poločas

46.minuta Češi rozehráli a začíná druhý poločas. Hübschmanovu rozehrávku však sebral Devič a hrajou Ukrajinci.

21:06

48.minuta Nenápadný centr před Čechovu brankou vyústil v nebezpečnou brankovou příležitost! Z otočky pálil Zozuljanka a jen těsně minul.

21:08

50.minuta Hra opět nabrala na tempu a opět z toho těží Ukrajinci. Jarmolenkův centr do malého vápna ale adresáta nenašel.

21:10

52.minuta Na obou stranách se přiostřilo, nejprve fauloval Gebre Selassie, následně Zozuljanka. Ukrajinský záložník za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.

21:12

53.minuta Jarmolenko opět zahrozil! Ranou z pětadvaceti metrů ale trefil jen burácející fanoušky domácích za Čechovou brankou. Fanoušci odpalují dělobuchy a dýmovnice.

21:14

55.minuta Další šance Ukrajinců a opět u toho byl domácí miláček Jarmolenko. Ten si pohrál s českou zálohou a vysunul Deviče. Ten ještě hledal lépe postaveného spoluhráče a Sivok míč odvrátil. Ukrajinci jsou teď v herní pohodě, zato Češi se neskutečně trápí.

21:16

57.minuta střídání: odchází David Lafata, nahradí ho Tomáš Pekhart.

21:17

58.minuta Češi po dlouhé době zahrozili. Po pravé straně se protáhl Jiráček, předal Petrželovi a ten nadvakrát centroval na čerstvého Pekharta.

21:19

60.minuta Další náznak české šance. Darida si narazil s Jiráčkem, který centroval na Pekharta. Ten na míč jen těsně nedosáhl. Z následné akce zahrozili Ukrajinci, akci zastavil až Jiráček za cenu žluté karty.

21:21

63.minuta Rakyckyj zahrával přímý kop a Petr Čech se musel činit! Nebezpečnou střelu vyrazil český brankář na roh. V zápětí zůstal ležet na trávníku Pilař, který je teď odnášen na nosítkách. Nahradí ho Rezek.

21:27

69.minuta Ukrajinci teď obléhají Čechy na útočné polovině, tempo hry uvadlo.

21:32

74.minuta Češi měli obrovské štěstí. Na přihrávku, která prošla malým vápnem, nedosáhl ani jeden ze tří útočících hráčů. Na ukrajinský tlak zatím Češi nenašli recept.

21:35

78.minuta Gebre-Selassieho nahradí František Rajtoral.

21:37

79.minuta Ukrajinci kombinují okolo českého vápna, nedaří se jim však najít skulinku v obraně. Na druhou stranu vyráží Jiráček, jeho akce ale v zápětí končí na kopačkách ukrajinských obránců.

21:39

80.minuta Rakyckyj se opět postavil k exekuci standardní situace. Tentokrát centroval na vzdálenější tyč, jeho spoluhráči na míč jen těsně nedosáhli.

21:41

84.minuta Hřiště opouští Jiráček, jehož nahradí na poslední chvíli povolaný debutant Hušbauer.

21:44

85.minuta Zápas se dohrává v klidném tempu, Ukrajinci už ani nenapadají, ze hry ale mají stále víc. Češi hrozí jen z pravé strany díky aktivnímu Petrželovi s Rajtoralem.

21:45

87.minuta Hušbauer vyslal střílený centr na Pekharta, ten stál ale v postavení mimo hru. Na závěr utkání přichází Suchý, nahradil Daridu.

21:48

89.minuta Obrovská šance českého týmu na závěr utkání! Po fatálním zkratu ukrajinského obránce běžel Petržela sám na brankáře! Nechal se ale dohnat vracejícími se Ukrajinci a nakonec přestřelil.

21:52
Konec zápasu, Česko - Ukrajina 0:0

90.minuta Jarmolenko mohl rozhodnout! Osamocenému hráči ale padl do střely Sivok a odvrátil na roh. Rozhodčí končí zápas.