SEAT

Ibiza dostala facelift. Je v Česku

Španělská automobilka poslala na český trh model Ibiza po faceliftu. Ibiza ještě před faceliftem tvořila dvě třetiny prodejů Seatu v Česku. Vůz se vzhledově od předchozí verze odlišuje jen minimálně. Dostal denní světla z LED. Novinkou je i možnost pořídit si Ibizu s pohonem na LPG. Cena vozu se základním motorem začíná na 228 900?Kč.


Rekordní prodeje

547 kusů

nového modelu Hyundai i30 prodala korejská automobilka v březnu na českém trhu. Stala se tak podle statistik Sdružení dovozců automobilů jedničkou v nižší střední třídě (SDA počítá Škodu Octavia do střední třídy). Nošovická i30 předběhla VW Golf (360 kusů), Ford Focus (291 kusů) i sesterský model Kia C'eed (289 aut).


Novinky

Cayenne GTS ještě silnější

Porsche představilo silnější verzi svého SUV Cayenne GTS. Vůz dostal osmiválec o výkonu 420 koní s automatickou převodovkou Tiptronic S. Navíc má snížený podvozek o 20 mm. Zrychlení z nuly na 100 km/h trvá v tomto případě 5,7 s.


Speciální Ferrari pro Čínu

Výročí

Ferrari prodává své vozy v Číně už dvacet let. Připravilo si proto v současném roce Draka speciální edici supersportu 458 Italia. Auto má červené lakování Marco Polo, černý pruh se symbolem draka a zlatá kola. Foto: ferrari