Skupina autobazarů AAA Auto převedla pětiprocentní podíl ve své ruské dceřiné společnosti na ruského obchodníka s automobily Rolf Group. AAA otevřela v září svou první pobočku v Rusku nedaleko Moskvy. Informovala o tom mluvčí Alžběta Šťastná.

Smlouva, kterou v pátek podepsaly AAA Auto LLC a Panabel Limited ze skupiny Rolf Group, počítá s užší spoluprací obou firem při obchodu s ojetými auty na ruském trhu. Zahrnuje nabídku určitého typu ojetých vozů a také vzájemné poskytnutí obchodních technologií a zkušeností v oblasti péče o zákazníky.

Rolf Group je jednou z předních společností operujících na automobilovém trhu v Rusku. Skupina Rolf působí na trhu 20 let a je rozdělena na čtyři hlavní divize. Jedna z nich, Rolf Retail, prodává prostřednictvím svých 28 dealerství v Moskvě a Petrohradu vozy 11 automobilových značek. Ojetiny pak nabízí prostřednictvím sítě BlueFish.

AAA Auto LLC si ve Ščerbince u Moskvy pronajala čtyřhektarový pozemek, na kterém v září zahájila výkup automobilů. O tomto víkendu pak ruská pobočka prodala první vůz. Ruský trh s ojetinami během krize utrpěl méně než s novými vozy; zatímco trh s novými auty se předloni zmenšil na polovinu, v případě ojetin se propadl jen o pětinu.

Loni se v zemi prodalo přes čtyři miliony ojetých automobilů, obvykle však "z ruky do ruky". V Moskvě je konkurence mezi autobazary větší než kdekoliv jinde v zemi.

AAA Auto v současnosti provozuje 26 center s ojetými vozy v ČR a na Slovensku. Firma obchodovaná na burzách v Praze a Budapešti opakovaně uvedla, že vedle angažmá v Rusku zvažuje i návrat na maďarský trh, který opustila v době finanční krize. Na pražské burze včera akcie firmy klesly o 2,84 procenta na 18,13 Kč.


Vývoj na burze

-2,84 %

ztratily včera akcie společnosti - ve všeobecné výprodejní náladě - na pražské burze. Uzavíraly ve výši 18,13 koruny.