Náměstí v centrech českých měst obsadily včera v podvečer tisíce fotbalových fanoušků.

Ti oblehli velkoplošné obrazovky, na nichž sledovali druhý zápas českého národního týmu na mistrovství Evropy s Portugalskem.

Už v osmé minutě, kdy Portugalci vstřelili úvodní gól, měli důvod ke smutku, výbuch radosti naopak následoval o devět minut později, po českém vyrovnání.

Fanoušci tradičně zaplnili i restaurace a další pohostinská zařízení, v nichž se přímý přenos zápasu ze Ženevy promítal. Místo obvyklého programu duel vysílaly i některé kinosály.

Mnozí lidé si vymalovali obličeje modrou, bílou a červenou barvou. S vlajkami dorazili mezi české příznivce i portugalští fanoušci, zápas v centru sledovali i další zahraniční turisté.

Úvodní utkání se Švýcarskem (1:0) sledovalo na Staroměstském náměstí v sobotu podle organizátorů přenosů kolem dvanácti tisíc lidí.

Velkoplošné obrazovky budou připraveny i pro nedělní zápas proti Turecku.