Firma Kenvelo se orientuje hlavně na módu pro mladé muže a ženy, což je stejný segment trhu jako u Jean Pascale

Kenvelo chystá převzetí textilního řetězce Jean Pascale

Český prodejce oblečení Kenvelo chce převzít německý textilní řetězec Jean Pascale. Převzetí by se podle informací z kruhů kolem společností mělo uskutečnit za dva až tři týdny.
Ralf Schmalriede, člen představenstva Jean Pascale, se k prodeji koncernu nechtěl vyjádřit. Také zakladatel Kenvela Dany Hami nebyl do uzávěrky listu k zastižení. Kurs akcií v hodnotě 0,90 eur za akcii zůstal včera bez pohybu.
Německá společnost, která je kotovaná na burze, je však již několik měsíců na prodej. "Před časem jsme možnost převzetí firmy zkoumali, pak jsme se ale s touto myšlenkou rozloučili," řekl Michael Rosenblat, člen představenstva a spoluvlastník hamburské textilní firmy Tom Tailor.
Důvodem podle Rosenblata byla skutečnost, že firma očividně musí být značně restrukturalizována.
Na řadu tak nyní přichází zřejmě Kenvelo, které patří mezi vedoucí textilní řetězce v Česku. V textilním odvětví k vedoucím subjektům patřící firma, která byla založena v roce 1989, dosáhla obratu ve výši 100 miliónů dolarů.
Kromě České republiky má pobočky v Polsku, Maďarsku a Izraeli. Do roku 2015 by prostřednictvím akvizic chtěla rozšířit svou síť filiálek na 1000.
Zakladatel Kenvela před nedávnem řekl, že startem pro dobytí evropského trhu by mohlo být Německo. Počátkem roku firma otevřela první pobočku v Berlíně.
Společnost se orientuje především na módu pro mladé muže a ženy, což je stejný segment trhu jako u Jean Pascale. Ten ve svých 160 filiálkách prodává oblečení pod značkou JP a Camera.
Většiny v německé firmě se tak vzdává Ital Piofrancesco Borghetti, který koncern převzal v roce 1999. Manažer se pokoušel s pomocí užšího sortimentu a úsporou nákladů firmu opět postavit na nohy. Tíživá situace německého maloobchodu a chyby v managementu se však na společnosti podepsaly.
Do konce září roku 2002 firma Jean Pascale zaznamenala pokles obratu o devadesát tři miliónů eur, čímž dosáhla ztráty ve výši 35,5 miliardy eur. Vedení společnosti muselo poté oznámit akcionářům, že podnik je zadlužený.